صفحه اصلی > اخبار > محتوای

تجزیه و تحلیل و تعمیر و نگهداری علت برای سایشی قطعات ساینده آسیاب پلت

Jun 20, 2019

در طول تولید خوراک گلوله ، اگر کاربر آسیاب گلوله را به درستی کار نکند ، بدون شک تأثیر آن بر عمر سرویس آسیاب گلوله خواهد گذاشت. چگونه می توانیم از ساییدگی و پارگی آسیاب گلوله های خوراک پوشیدن قطعات خودداری کنیم؟ بیایید روشهای زیر را در مورد تجزیه و تحلیل و نگهداری از آسیاب پلت با پوشیدن قطعات به اشتراک بگذاریم.


1. گرانول بودن مواد اولیه

از آنجا که ظرافت مواد اولیه خرد کردن سطح مسکن خوراک پلت را تعیین می کند ، اندازه ذرات هرچه ظریف تر باشد ، هرچه سطح آن بزرگتر باشد ، هر چه مواد رطوبت موجود در بخار را سریعتر جذب کنند ، تهویه و تشکیل ذرات راحت تر خواهد بود. . اندازه ذرات بسیار درشت باعث افزایش ساییدگی می شود ، باعث افزایش مصرف انرژی و کاهش بهره وری می شود. با توجه به نیاز تولید کنندگان ماشین آلات خوراک ، اندازه ذرات مواد اولیه پس از خرد کردن همه باید از صفحه 8 مش عبور داده شود ، اما مواد صفحه نمایش 25 مش نباید بیش از 35٪ باشد. برای مواد با فیبر خام زیاد ، مقدار مشخصی از روغن باید در فرآیند گرانول اضافه شود تا اصطکاک بین ماده و حلقه از بین برود ، و ظاهر ذرات خوراک شکل گرفته باید صاف باشد.


2. تمیز کردن مواد اولیه

اگر مواد حاوی ناخالصی های آهن بیش از حد باشند و در نتیجه سریعتر می میرند ، این باید با توجه عملگر آسیاب گلوله ایجاد شود ، بنابراین قبل از پردازش مواد اولیه تمیز کردن بسیار مهم است.


3. اضافه کردن بخار

اضافه کردن بخار در فرآیند دانه بندی برای نرم کردن و روانکاری مواد مفید است ، در نتیجه باعث کاهش ساییدگی مواد روی دستگاه و افزایش بازده می شود. معمولاً فشار با توجه به انواع مواد فشرده شده متفاوت است. پس از اضافه کردن بخار ، میزان رطوبت مواد باید به 17 ~ 17 reach برسد و دمای مواد پس از تهویه باید در دمای 87 87 controlled کنترل شود.


4. فاصله بین حلقه حلقه و غلتک

نصب نادرست زاویه فیدر منجر به توزیع ناهموار مواد بین حلقه حلقه و غلتک می شود که منجر به توزیع ناهموار سایش بین دنده حلقه و غلتک با گذشت زمان می شود. اگر فاصله خیلی کم باشد ، ساییدگی سایش بر روی سطح حلقه و غلتک حلقه ، به خصوص در هنگام خالی بودن تجهیزات هنگام شروع و متوقف کردن تجهیزات ، این اثر سایش شدیدتر است ، شکاف بین قالب حلقه و غلتک مطبوعات 0.2 ~ 0.2 است میلی متر ، با فشار دادن خوراک به قطر کوچک یا جایگزینی قالب حلقه جدید ، مقدار کمی مصرف می شود.

5- روش نگهداری

1) قالب حلقه جدید پس از هر بار استفاده باید آبکشی شود. پس از 15 تا 20 بار شستشو ، دوباره شستشو داده نمی شود.

2) دستگاه خوراک پلت باید مطابق دستورالعمل از قدرت تطبیق استفاده کند. اثر بسیار اندک ، کم عملکرد ، اثر ضعیف. خیلی زیاد ، اتلاف انرژی الکتریکی ، سرعت بخشیدن به سایش دستگاه ، عمر سرویس را کوتاه می کند.

3) پس از پردازش هر خوراک گلوله ای 1000 کیلوگرمی ، باید از صفحه قالب در طرف مقابل استفاده شود تا از کوتاه شدن عمر سرویس جلوگیری شود.

4) گرد و غبارها را روی سطح تجهیزات بطور مرتب تمیز کنید ، و روغن روانکاری را به طور مرتب اضافه کنید تا اطمینان حاصل شود که گرانول در حالت روغن کاری خوب کار می کند.

5) همیشه مواد باقیمانده داخل آستین مرده حلقه را جدا کنید.

6) قبل از هر تغییر ، روغن روان کننده را در استاندارد پر کننده روغن روی شافت خارج از دو غلطک پر کنید.

7) پره های حلقه ای ، غلتکی ، برش ، تیغه ، کمربند و سایر قطعات که به راحتی پوشیده می شوند را مرتباً چک کنید و به موقع آنها را تنظیم یا جایگزین کنید تا از عملکرد طبیعی و مؤثر گرانولاتور اطمینان حاصل شود.

8) تعمیر و نگهداری چرخ پرس و قطعات انتقال.

بلبرینگ باید هر 2-5 روز کاری تمیز شود و گریس با دمای بالا مطابق با الزامات دفترچه راهنما اضافه شود. شافت اصلی باید هر ماه دیگر تمیز و روغن کاری شود و گیربکس نیز باید نیم سال تمیز و نگهداری شود. پیچ و تعویض قسمت انتقال باید در هر زمان انجام شود. پس از سایش چرخ فشار ، کمربند چرخ فشار را تعویض کرده یا مجموعه ای از چرخ فشار را تعویض کنید. اگر یاتاقان شل یا قفل شده است ، یاطاقان را تعویض کرده یا شافت را با یکدیگر تعویض کنید. اگر حلقه از دنیا می رود ، پیراهن ، آسیب دیده ، با یک مورد جدید جایگزین کنید.

9) قبل از تغییر ، هر پیچ را در اتاق گرانوله بررسی کنید تا ببینید که پیچ و پاشنده شل است.

10) قبل از شروع ، شکاف بین غلتک و حلقه را بررسی کنید و به طرز معقولی آن را تنظیم کنید تا شکاف بین غلتک و رینگ حل شود.

11) فاصله بین برش چاقو و حلقه حلقه قبل از تغییر را بررسی کنید ، اطمینان حاصل کنید که آن از 3 میلی متر کمتر نباشد

12) تمام قسمتهای دستگاه را برای نشت روغن در هر زمان بررسی کنید.